| Manufacturers: | Delta Electronics |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | 75TDVST2-1 |
| Description: | LINE FILTER 480VAC 75A CHASS MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | TDV |
| Current | 75A |
| Approvals | cURus, ENEC, SEMKO |
| Inductance | L1 - 1.3mH, L2 - 8µH |
| Filter Type | Three Phase (Delta) |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Terminal Block |
| Voltage - Rated AC | 480V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | -25°C ~ 100°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $384.92 | $377.22 | $369.68 |