| Manufacturers: | Delta Electronics |
|---|---|
| Product Category: | Power Line Filter Modules |
| Data Sheet: | 20TDS6D |
| Description: | LINE FILTER 440VAC 20A CHASS MNT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Delta Electronics |
| Product Category | Power Line Filter Modules |
| Series | TD |
| Current | 20A |
| Approvals | - |
| Inductance | L1 - 78µH, L2 - 1.6mH |
| Filter Type | Three Phase (Delta) |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Configuration | Two Stage |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Termination Style | Threaded Post (M6) |
| Voltage - Rated AC | 440V |
| Voltage - Rated DC | - |
| Frequency - Operating | 50/60Hz |
| Operating Temperature | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $92.50 | $90.65 | $88.84 |