100TDVST2
Manufacturers: Delta Electronics
Product Category: Power Line Filter Modules
Data Sheet: 100TDVST2
Description: LINE FILTER 480VAC 100A CHASS
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Delta Electronics
Series TDV
Current 100A
Approvals cURus, ENEC, SEMKO
Inductance 300µH
Filter Type Three Phase (Delta)
Part Status Active
Applications General Purpose
Configuration Single Stage
Mounting Type Chassis Mount
Termination Style Terminal Block
Voltage - Rated AC 480V
Voltage - Rated DC -
Frequency - Operating 50/60Hz
Operating Temperature -25°C ~ 100°C