| Manufacturers: | Davies Molding, LLC. |
|---|---|
| Product Category: | Knobs |
| Data Sheet: | 2870BV |
| Description: | KNOB 5 ARM 0.250" PHENOLIC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Davies Molding, LLC. |
| Product Category | Knobs |
| Type | 5 Arm |
| Color | Black |
| Style | Clamping |
| Height | 0.875" (22.23mm) |
| Series | - |
| Diameter | 1.625" (41.28mm) |
| Features | - |
| Material | Phenolic |
| Indicator | No Indicator |
| Shaft Size | 0.250" (6.35mm) |
| Part Status | Active |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $3.96 | $3.88 | $3.80 |