| Manufacturers: | DLP Design, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Temperature Sensors - Analog and Digital Output |
| Data Sheet: | DLP-UT1 |
| Description: | SENSOR DIGITAL 0C-70C |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | DLP Design, Inc. |
| Product Category | Temperature Sensors - Analog and Digital Output |
| Series | - |
| Features | - |
| Packaging | Bulk |
| Resolution | - |
| Output Type | USB |
| Part Status | Obsolete |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Mounting Type | - |
| Package / Case | - |
| Test Condition | - |
| Voltage - Supply | 5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | - |
| Accuracy - Highest (Lowest) | - |
| Sensing Temperature - Local | 0°C ~ 70°C |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |