| Manufacturers: | Cypress Semiconductor |
|---|---|
| Product Category: | USB Flash Drives |
| Data Sheet: | S29JL032J70TFA423 |
| Description: | NOR Flash Nor |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | Details |
| Brand | Cypress Semiconductor |
| Speed | 70 ns |
| Series | S29JL032J |
| Packaging | Reel |
| Memory Size | 32 Mbit |
| Subcategory | Memory & Data Storage |
| Timing Type | Asynchronous |
| Manufacturer | Cypress Semiconductor |
| Organization | 4 M x 8/2 M x 16 |
| Product Type | NOR Flash |
| Qualification | AEC-Q100 |
| Data Bus Width | 8 bit/16 bit |
| Interface Type | Parallel |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | TSOP-48 |
| Product Category | NOR Flash |
| Supply Current - Max | 30 mA |
| Supply Voltage - Max | 3.6 V |
| Supply Voltage - Min | 2.7 V |
| Factory Pack Quantity | 1000 |
| Maximum Operating Temperature | + 85 C |
| Minimum Operating Temperature | - 40 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.69 | $2.64 | $2.58 |