FSP10A30
Manufacturers: Cynergy 3
Product Category: Flow Sensors
Data Sheet: FSP10A30
Description: FLOW SWITCH FOR DIRECT SWITCH
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Cynergy 3
Product Category Flow Sensors
Series -
Port Size 1.0" (25.4mm) BSP
Part Status Active
Sensing Range 0 ~ 80 LPM
Material - Body Polyamide
Voltage - Input 250VAC
Flow Sensor Type Liquid
Operating Temperature 85°C (TA)