| Manufacturers: | Crystek Corporation |
|---|---|
| Product Category: | RF Filters |
| Data Sheet: | CHPFL-0100 |
| Description: | RF FILTER HI PASS 1.55GHZ INLINE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Crystek Corporation |
| Product Category | RF Filters |
| Ripple | - |
| Series | - |
| Bandwidth | 2.9GHz |
| Frequency | 1.55GHz Center |
| Packaging | Bulk |
| Filter Type | High Pass |
| Part Status | Active |
| Height (Max) | - |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Insertion Loss | - |
| Package / Case | Inline, SMA Connection, F and M |
| Size / Dimension | 0.435" Dia x 1.504" L (11.05mm x 38.20mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $24.09 | $23.61 | $23.14 |