| Manufacturers: | Crystek Corporation |
|---|---|
| Product Category: | Evaluation and Demonstration Boards and Kits |
| Data Sheet: | CEVAL-033 |
| Description: | BOARD EVAL FOR CVCO33 .3"X.3" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Crystek Corporation |
| Product Category | Evaluation and Demonstration Boards and Kits |
| Type | Timing |
| Series | - |
| Embedded | No |
| Function | Voltage Controlled Oscillator (VCO) |
| Part Status | Active |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Primary Attributes | DC to 6GHz Frequency Range |
| Utilized IC / Part | CVCO33 0.3" x 0.3" |
| Secondary Attributes | Gold Plated SMA Female Connectors |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $33.69 | $33.02 | $32.36 |