| Manufacturers: | Cree Wolfspeed |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | PTVA092407NF-V1-R5 |
| Description: | IC RF LDMOS FET 4HBSOF |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Cree Wolfspeed |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 22.5dB |
| Series | - |
| Frequency | 869MHz ~ 960MHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 900mA |
| Package / Case | HBSOF-4-1 |
| Power - Output | 240W |
| Voltage - Test | 48V |
| Transistor Type | LDMOS |
| Voltage - Rated | 105V |
| Current Rating (Amps) | 10µA |
| Supplier Device Package | PG-HBSOF-4-1 |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $71.43 | $70.00 | $68.60 |