| Manufacturers: | Connor-Winfield |
|---|---|
| Product Category: | Crystals |
| Data Sheet: | XM-1-010.0M |
| Description: | CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Connor-Winfield |
| Product Category | Crystals |
| Type | MHz Crystal |
| Series | XM-1 |
| Ratings | - |
| Frequency | 10MHz |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Mode | Fundamental |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Load Capacitance | 16pF |
| Size / Dimension | 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm) |
| Frequency Stability | ±50ppm |
| Frequency Tolerance | ±50ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.051" (1.30mm) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 60°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 Ohms |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |