VKB51B2-024.576M
Manufacturers: Connor-Winfield
Product Category: Oscillators
Data Sheet: VKB51B2-024.576M
Description: XTAL OSC VCXO 24.5760MHZ LVCMOS
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Connor-Winfield
Product Category Oscillators
Type VCXO
Output LVCMOS
Series VKB
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 24.576MHz
Packaging Digi-Reel®
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.295" L x 0.197" W (7.50mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 15mA
Absolute Pull Range (APR) ±100ppm