| Manufacturers: | Comchip Technology |
|---|---|
| Product Category: | Accessories |
| Data Sheet: | CZRU52C12-COCH |
| Description: | Zener Diodes |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| RoHS | In Transition |
| Brand | Comchip Technology |
| Width | 1 mm |
| Height | 0.85 mm |
| Length | 1.8 mm |
| Packaging | Reel |
| Subcategory | Diodes & Rectifiers |
| Unit Weight | 0.000106 oz |
| Manufacturer | Comchip Technology |
| Product Type | Zener Diodes |
| Test Current | 5 mA |
| Configuration | Single |
| Zener Current | 0.1 uA |
| Mounting Style | SMD/SMT |
| Package / Case | SOD-523F-2 |
| Product Category | Zener Diodes |
| Vz - Zener Voltage | 12.6 V |
| Ir - Reverse Current | 0.1 uA |
| Vf - Forward Voltage | 900 mV |
| Zz - Zener Impedance | 20 Ohms |
| Factory Pack Quantity | 4000 |
| Pd - Power Dissipation | 150 mW |
| Maximum Operating Temperature | + 125 C |
| Minimum Operating Temperature | - 55 C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.52 | $0.51 | $0.50 |