| Manufacturers: | Central Semiconductor Corp |
|---|---|
| Product Category: | Diodes - Zener - Arrays |
| Data Sheet: | CMKZ5259B BK |
| Description: | DIODE ZENER TRPL ISO SOT-363 |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Central Semiconductor Corp |
| Product Category | Diodes - Zener - Arrays |
| Series | - |
| Tolerance | ±5% |
| Part Status | Last Time Buy |
| Power - Max | 200mW |
| Configuration | 3 Independent |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-TSSOP, SC-88, SOT-363 |
| Impedance (Max) (Zzt) | 80 Ohms |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Supplier Device Package | SOT-363 |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 39V |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100nA @ 30V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |