| Manufacturers: | Carlo Gavazzi Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Monitor - Relay Output |
| Data Sheet: | PPB01CM48 |
| Description: | 3-PHASE OVER/UNDER VOLT RLY |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Carlo Gavazzi Inc. |
| Product Category | Monitor - Relay Output |
| Type | Phase Loss, Phase Sequence, Voltage Sensing AC |
| Series | PPB01 |
| Circuit | SPDT (1 Form C) |
| Delay Time | 0.1 Sec ~ 30 Sec |
| Trip Range | 323 ~ 475V AC |
| Output Type | Relay |
| Part Status | Active |
| Trip Status | Energized High |
| Mounting Type | Socketable |
| Voltage - Supply | 380 ~ 415VAC |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Contact Rating @ Voltage | 8A @ 250VAC |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $208.62 | $204.45 | $200.36 |