CPPC7L-BD-1.8432TS
Manufacturers: Cardinal Components Inc.
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CPPC7L-BD-1.8432TS
Description: XTAL OSC XO 1.8432MHZ CMOS SMD
Function Enable/Disable
Frequency 1.8432MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±60ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 25mA