CPPC7L-A7BP-49.152TS
Manufacturers: Cardinal Components Inc.
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CPPC7L-A7BP-49.152TS
Description: XTAL OSC XO 49.1520MHZ CMOS SMD
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 49.152MHz
Packaging Strip
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.075" (1.90mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA