CFVED-A7BP-622.08TS
Manufacturers: Cardinal Components Inc.
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CFVED-A7BP-622.08TS
Description: XTAL OSC VCXO 622.0800MHZ LVPECL
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer Cardinal Components Inc.
Product Category Oscillators
Type VCXO
Output LVPECL
Series CFVED
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 622.08MHz
Packaging Bulk
Part Status Obsolete
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.551" L x 0.354" W (14.00mm x 9.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.138" (3.50mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 100mA