| Manufacturers: | CTS Resistor Products |
|---|---|
| Product Category: | Resistor Networks, Arrays |
| Data Sheet: | 75324G680GP |
| Description: | RES NETWORK 18 RES 68 OHM 24DRT |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CTS Resistor Products |
| Product Category | Resistor Networks, Arrays |
| Series | 753 |
| Packaging | Bulk |
| Tolerance | ±2% |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | GTL, GTL+, AGTL+ |
| Circuit Type | Dual Terminator |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Number of Pins | 24 |
| Package / Case | 24-DRT |
| Size / Dimension | 0.345" L x 0.080" W (8.76mm x 2.03mm) |
| Power Per Element | 60mW |
| Resistance (Ohms) | 68 |
| Number of Resistors | 18 |
| Resistor-Ratio-Drift | - |
| Height - Seated (Max) | 0.100" (2.53mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Resistor Matching Ratio | - |
| Supplier Device Package | - |
| Temperature Coefficient | ±200ppm/°C |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |