| Manufacturers: | CTS-Frequency Controls |
|---|---|
| Product Category: | Oscillators |
| Data Sheet: | TT32N327K50ITR |
| Description: | XTAL OSC TCXO 32.7680KHZ HCMOS |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CTS-Frequency Controls |
| Product Category | Oscillators |
| Type | TCXO |
| Output | HCMOS |
| Series | TT32 |
| Ratings | - |
| Function | Enable/Disable |
| Frequency | 32.768kHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Base Resonator | Crystal |
| Package / Case | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension | 0.129" L x 0.098" W (3.28mm x 2.50mm) |
| Voltage - Supply | 2.5V |
| Frequency Stability | ±5ppm |
| Height - Seated (Max) | 0.055" (1.40mm) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Current - Supply (Max) | 1.5µA |
| Absolute Pull Range (APR) | - |
| Current - Supply (Disable) (Max) | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $2.67 | $2.62 | $2.56 |