CA50C1205INT
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CA50C1205INT
Description: XTAL OSC XO 12.0MHZ 2.5V SMD
Function Enable/Disable
Frequency 12MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 30mA