CA25C3743GMT
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CA25C3743GMT
Description: XTAL OSC XO 37.40MHZ 1.8V SMD
Function Enable/Disable
Frequency 37.4MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 1.8V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max) 15mA