CA25C2502HNT
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CA25C2502HNT
Description: XTAL OSC XO 25.0MHZ 2.5V SMD
Function Enable/Disable
Frequency 25MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±100ppm
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max) 20mA