CA20C2707NNT
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: CA20C2707NNT
Description: XTAL OSC XO 27.0MHZ 2.5V SMD
Function Enable/Disable
Frequency 27MHz
Package / Case 4-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±150ppm
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Supply (Max) 15mA