656P14855C3T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 656P14855C3T
Description: XTAL OSC XO 148.5000MHZ LVPECL
Output LVPECL
Series 656P
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 148.5MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.073" (1.85mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 54mA (Typ)