654L10005C2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 654L10005C2T
Description: XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Series 654P/L
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 100MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 65mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA