654E5003I2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 654E5003I2T
Description: XTAL OSC XO 50.0000MHZ LVPECL
Type XO (Standard)
Output LVPECL
Series 654P/L
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 50MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA