654C12503I3T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 654C12503I3T
Description: XTAL OSC XO 125.0000MHZ HCMOS
Type XO (Standard)
Output HCMOS
Series 654C
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 20mA (Typ)