637P18003I2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 637P18003I2T
Description: XTAL OSC XO 180.0000MHZ LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 180MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 88mA