637L10005I2T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 637L10005I2T
Description: XTAL OSC XO 100.0000MHZ LVDS SMD
Type XO (Standard)
Output LVDS
Function Enable/Disable
Frequency 100MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 66mA