445C25H25M00000
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Crystals
Data Sheet: 445C25H25M00000
Description: CRYSTAL 25.0000MHZ 32PF SMD
Ratings -
Frequency 25MHz
Package / Case 2-SMD, No Lead
Load Capacitance 32pF
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±20ppm
Height - Seated (Max) 0.053" (1.35mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 40 Ohms