377NB5C1250T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 377NB5C1250T
Description: XTAL OSC VCXO 125.0000MHZ LVDS
RoHS status: RoHS Compliant
Attribute Attribute Value
Manufacturer CTS-Frequency Controls
Product Category Oscillators
Type VCXO
Output LVDS
Series 377
Ratings -
Function Enable/Disable
Frequency 125MHz
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Base Resonator Crystal
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±25ppm
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 55mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm