358P625B3C3T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 358P625B3C3T
Description: XTAL OSC VCXO 62.5000MHZ LVPECL
Type VCXO
Output LVPECL
Function Enable/Disable
Frequency 62.5MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 3.3V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm)
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max) 88mA
Absolute Pull Range (APR) ±50ppm
Spread Spectrum Bandwidth -
Current - Supply (Disable) (Max) 22mA