353NB3I135T
Manufacturers: CTS-Frequency Controls
Product Category: Oscillators
Data Sheet: 353NB3I135T
Description: XTAL OSC VCXO 13.5000MHZ HCMOS
Function Enable/Disable
Frequency 13.5MHz
Package / Case 6-SMD, No Lead
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Voltage - Supply 2.5V
Frequency Stability ±50ppm
Height - Seated (Max) 0.055" (1.40mm)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 25mA