| Manufacturers: | CEL |
|---|---|
| Product Category: | RF Amplifiers |
| Data Sheet: | UPC8211TK-E2-A |
| Description: | IC AMP GPS 1575.42MHZ 6-MINIMOLD |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CEL |
| Product Category | RF Amplifiers |
| Gain | 15.5dB ~ 21.5dB |
| P1dB | -6dBm |
| Series | - |
| RF Type | GPS |
| Frequency | 1575.42MHz |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | 1.3dB ~ 1.5dB |
| Package / Case | 6-SMD, Flat Leads |
| Test Frequency | 1575.42MHz |
| Current - Supply | 3.5mA ~ 4.5mA |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.3V |
| Supplier Device Package | 6-Minimold |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |