| Manufacturers: | CEL |
|---|---|
| Product Category: | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Data Sheet: | NE651R479A-T1-A |
| Description: | FET RF 8V 1.9GHZ 79A |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | CEL |
| Product Category | Transistors - FETs, MOSFETs - RF |
| Gain | 12dB |
| Series | - |
| Frequency | 1.9GHz |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Part Status | Obsolete |
| Noise Figure | - |
| Current - Test | 50mA |
| Package / Case | 4-SMD, Flat Leads |
| Power - Output | 27dBm |
| Voltage - Test | 3.5V |
| Transistor Type | HFET |
| Voltage - Rated | 8V |
| Current Rating (Amps) | 1A |
| Supplier Device Package | 79A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |