| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Rack Components |
| Data Sheet: | SH-8195 |
| Description: | SHELF VENTED SLIDING HEAVY DUTY |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Rack Components |
| Type | Shelf, Sliding, Dual |
| Color | Black |
| Series | - |
| Weight | 29 lbs (13.2kg) |
| Features | Heavy Duty |
| Material | Metal, Steel |
| Part Status | Obsolete |
| Ventilation | Vented |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Size / Dimension | 31.000" L x 17.704" W x 3.000" H (787.40mm x 449.68mm x 76.20mm) |
| For Use With/Related Products | 19" Panel Width Racks |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |