| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Rack Components |
| Data Sheet: | KS-1788 |
| Description: | SHELF SLIDING KEYBOARD ASSEMBLY |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Rack Components |
| Type | Shelf, Keyboard, Sliding |
| Color | Black |
| Series | - |
| Weight | 19 lbs (8.6kg) |
| Features | Mouse Pad |
| Material | Metal, Steel |
| Part Status | Active |
| Ventilation | Non-Vented |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Size / Dimension | 24.090" L x 17.874" W x 3.468" H (609.60mm x 454.00mm x 88.09mm) |
| For Use With/Related Products | 19" Panel Width Racks |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $163.30 | $160.03 | $156.83 |