| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Boxes |
| Data Sheet: | HH-3502 |
| Description: | KEY FOB ABS BLK 2.84"L X 2.03"W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Boxes |
| Color | Black |
| Design | Hand Held, Split Sides |
| Height | 0.620" (15.75mm) |
| Series | Grabbers Style H |
| Weight | 0.019 lb (8.62g) |
| Ratings | - |
| Features | Buttons - 2 |
| Material | Plastic, ABS |
| Thickness | - |
| Part Status | Active |
| Area (L x W) | 5.76in² (37.2cm²) |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Key FOB |
| Size / Dimension | 2.838" L x 2.028" W (72.09mm x 51.51mm) |
| Material Flammability Rating | UL94 HB |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $5.30 | $5.19 | $5.09 |