| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Handles |
| Data Sheet: | H-9170-B |
| Description: | HANDL ANOD-ALUM MNTG CNTR 2 3/4" |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Handles |
| Type | Instrumentation |
| Height | 1.500" (38.10mm) |
| Series | - |
| Material | Aluminum |
| Part Status | Active |
| Mounting Type | Screw Holes, Back |
| Thread/Screw/Hole Size | #8-32 |
| Length - Center to Center | 2.750" (69.85mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $17.50 | $17.15 | $16.81 |