| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Racks |
| Data Sheet: | ER-16652-RB |
| Description: | ADD-A-RACK ECONOMIZER VENTED |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Racks |
| Door | Steel |
| Type | Add-A-Rack Cabinet |
| Color | Blue |
| Style | Enclosed, Back |
| Series | Economizer |
| Weight | 194 lbs (88kg) |
| Features | Front and Rear Access |
| Material | Metal, Steel |
| Part Status | Active |
| Ventilation | Back |
| Shipping Info | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Mounting Rails | One Pair |
| Number of Units | 24U |
| Dimensions - Panel | 17.000" L x 17.937" W x 42.000" H (431.80mm x 455.60mm x 1066.80mm) |
| Dimensions - Overall | 18.500" L x 22.000" W x 47.312" H (469.90mm x 558.80mm x 1201.73mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $683.65 | $669.98 | $656.58 |