| Manufacturers: | Bud Industries |
|---|---|
| Product Category: | Boxes |
| Data Sheet: | CU-341-A |
| Description: | BOX ALUMINUM NATURAL 3"L X 4"W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries |
| Product Category | Boxes |
| Color | Natural |
| Design | L Shaped Panel |
| Height | 1.500" (38.10mm) |
| Series | Converta |
| Weight | 0.5 lb (226.8g) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Material | Metal, Aluminum |
| Thickness | 0.050" (1.27mm) |
| Part Status | Active |
| Area (L x W) | 12.0in² (77cm²) |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key |
| Container Type | Box |
| Size / Dimension | 3.000" L x 4.000" W (76.20mm x 101.60mm) |
| Material Flammability Rating | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $16.00 | $15.68 | $15.37 |