| Manufacturers: | Broadcom Limited |
|---|---|
| Product Category: | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Data Sheet: | AFBR-S50MV85G |
| Description: | SENSOR OPTICAL 10M SPI |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom Limited |
| Product Category | Optical Sensors - Distance Measuring |
| Series | - |
| Output Type | SPI |
| Part Status | Active |
| Current - Supply | 25mA |
| Sensing Distance | 393.7" (10m) 32.8' |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $60.60 | $59.39 | $58.20 |