| Manufacturers: | Broadcom Limited |
|---|---|
| Product Category: | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Data Sheet: | ADJD-YMR3-NJJZ0 |
| Description: | LIGHT RING 8LEDS WARM WHITE |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Broadcom Limited |
| Product Category | LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips |
| Type | LED Module |
| Color | White, Warm |
| Height | - |
| Series | - |
| CCT (K) | 3300K |
| Features | - |
| Lens Type | Flat |
| Packaging | - |
| Wavelength | - |
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | Round |
| Current - Max | 700mA |
| Viewing Angle | 110° |
| Current - Test | 350mA |
| Base Part Number | ADJD |
| Size / Dimension | 140.00mm Dia |
| Temperature - Test | 25°C |
| CRI (Color Rendering Index) | - |
| Light Emitting Surface (LES) | - |
| Lumens/Watt @ Current - Test | 62 lm/W |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.5V |
| Flux @ Current/Temperature - Test | 76lm (56lm ~ 95lm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |