| Manufacturers: | Bourns, Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Capacitor Networks, Arrays |
| Data Sheet: | 4611M-901-332LF |
| Description: | CAP ARRAY 3300PF 50V X7R 11SIP |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Product Category | Capacitor Networks, Arrays |
| Series | 900 |
| Ratings | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 3300pF |
| Part Status | Obsolete |
| Circuit Type | Bussed |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 11-SIP |
| Voltage - Rated | 50V |
| Base Part Number | 4611M |
| Size / Dimension | 1.102" L x 0.150" W (28.00mm x 3.81mm) |
| Dielectric Material | - |
| Number of Capacitors | 10 |
| Height - Seated (Max) | 0.200" (5.08mm) |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |