| Manufacturers: | Belden Inc. |
|---|---|
| Product Category: | Multiple Conductor Cables |
| Data Sheet: | 5547UE 0081000 |
| Description: | CBL 9PR 22AWG PP RRPVC |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Belden Inc. |
| Product Category | Multiple Conductor Cables |
| Usage | Security, Sound |
| Length | 1000.0' (304.8m) |
| Series | - |
| Ratings | UL Style CMR |
| Voltage | 300V |
| Features | Rip Cord |
| Cable Type | Multi-Pair |
| Wire Gauge | 22 AWG |
| Part Status | Active |
| Shield Type | - |
| Jacket Color | Gray |
| Shield Coverage | - |
| Shield Material | - |
| Conductor Strand | 7/30 |
| Conductor Material | Copper, Bare |
| Conductor Insulation | Poly-Vinyl Chloride (PVC) |
| Number of Conductors | 18 (9 Pair) |
| Operating Temperature | -20°C ~ 75°C |
| Jacket (Insulation) Diameter | 0.334" (8.48mm) |
| Jacket (Insulation) Material | Poly-Vinyl Chloride (PVC), Riser |
| Jacket (Insulation) Thickness | 0.0200" (0.508mm) |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $755.04 | $739.94 | $725.14 |