| Manufacturers: | Bel Power Solutions |
|---|---|
| Product Category: | DC DC Converters |
| Data Sheet: | RND02ZGE-M6 |
| Description: | DC DC CONVERTER 3.27V 5.2V 10W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Product Category | DC DC Converters |
| Type | Isolated Module |
| Series | RND (10W) |
| Features | Remote On/Off, OCP |
| Packaging | Tray |
| Efficiency | 81% |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Power (Watts) | 10W |
| Package / Case | 18-SMD Module |
| Control Features | Enable, Active High |
| Size / Dimension | 1.87" L x 1.00" W x 0.34" H (47.5mm x 25.4mm x 8.6mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 3.27V |
| Voltage - Output 2 | 5.2V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Isolation | 1.5kV |
| Operating Temperature | -45°C ~ 110°C |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Input (Min) | 38V |
| Current - Output (Max) | 1A, 1A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |