| Manufacturers: | Bel Power Solutions |
|---|---|
| Product Category: | DC DC Converters |
| Data Sheet: | Q2D30ZEY-C2 |
| Description: | DC DC CONVERTER 1.2V 3.3V 68W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Product Category | DC DC Converters |
| Type | Isolated Module |
| Series | - |
| Features | Remote On/Off, OCP, OTP, OVP |
| Packaging | Bulk |
| Efficiency | - |
| Part Status | Active |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Power (Watts) | 68W |
| Package / Case | 7-DIP Module, 1/4 Brick |
| Control Features | Enable, Active High |
| Size / Dimension | 2.30" L x 1.45" W x 0.34" H (58.4mm x 36.8mm x 8.5mm) |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Output 1 | 1.2V |
| Voltage - Output 2 | 3.3V |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Isolation | 2kV |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Voltage - Input (Max) | 75V |
| Voltage - Input (Min) | 36V |
| Current - Output (Max) | 15A, 15A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |