| Manufacturers: | Bel Power Solutions |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Configurable Power Supply Modules |
| Data Sheet: | LPM126-OUTA1-24 |
| Description: | CONFIG DC PWR MOD 24V (14-30V) |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Product Category | AC DC Configurable Power Supply Modules |
| Type | DC Output Module |
| Series | LPM |
| Features | Remote On/Off, Remote Sense, User Adjustable |
| Part Status | Active |
| Power (Watts) | 265W |
| Voltage - Output | 24V (14 ~ 30V) |
| Number of Outputs | 1 |
| User Configuration | - |
| Current - Output (Max) | 11A |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $100.58 | $98.57 | $96.60 |