| Manufacturers: | Bel Power Solutions |
|---|---|
| Product Category: | AC DC Converters |
| Data Sheet: | LH3020-2 |
| Description: | AC/DC CONVERTER 5.1V 2X12V 70W |
| RoHS status: | RoHS Compliant |
| Attribute | Attribute Value |
|---|---|
| Manufacturer | Bel Power Solutions |
| Product Category | AC DC Converters |
| Type | Enclosed |
| Series | H (70W) |
| Features | Adjustable Output, DC Input Capable, IP40, Remote On/Off, Standby Output, Universal Input |
| Approvals | CE, cURus, TUV |
| Efficiency | 81% |
| Part Status | Obsolete |
| Applications | ITE (Commercial) |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Power (Watts) | 70W |
| Voltage - Input | 85 ~ 255 VAC |
| Size / Dimension | 6.63" L x 1.54" W x 4.37" H (168.5mm x 38.7mm x 111.0mm) |
| Number of Outputs | 3 |
| Voltage - Output 1 | 5.1V |
| Voltage - Output 2 | 12V |
| Voltage - Output 3 | 12V |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4kV |
| Minimum Load Required | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 50°C |
| Current - Output (Max) | 5A, 700mA, 700mA |
| Refrence Price ($) | 1 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|
| $0.00 | $0.00 | $0.00 |